Kępki rzęs, czyli przepiękne dopełnienie makijażu

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Kępki rzęs są przepiękną oprawą oczu, a nawet potrafią całkowicie odmienić nasz wygląd. Prezentują się niezwykle naturalnie, a przy tym pozwalają budować intensywność efektu końcowego. Idealne dla osób, których natura nie obdarzyła zbyt gęstymi rzęsami, ale i dla osób, które po prostu chcą uzyskać spektakularny i zalotny wachlarz na oku. 

Jednodniowe kępki zyskują na popularności. Mają mnóstwo zalet, ale przede wszystkim nie wymagają umawiania wizyty w profesjonalnym salonie wizażu – można po nie sięgnąć w dowolnym momencie i założyć samodzielnie – wystarczy odrobina wprawy.

Kępki rzęs: podkreśl swoje spojrzenie

Kępki rzęs, bez wątpienia, są doskonałą alternatywą dla długotrwałego przedłużania rzęs. Mogą być uzupełnieniem makijażu okolicznościowego lub wykorzystane w make-upie dziennym – intensywność stylizacji zależy wyłącznie od nas. 

Rzęsy w kępkach doskonale imitują naturalne rzęsy. Jeśli zależy nam na subtelnym efekcie, wystarczy ograniczyć ich ilość. Jeśli jednak chcemy mocno podkreślić oko, możemy rozmieścić je wzdłuż całej linii rzęs.

Dobrej jakości sztuczne rzęsy będą wręcz nie do odróżnienia od tych naturalnych, a przepięknie podkreślą oczy, dodadzą spojrzeniu głębi i wymodelują, czyli nieco otworzą kształt oka. Co ważne dzięki nim możemy zakamuflować również urodowe mankamenty, chociażby tzw. efekt opadającej powieki. 

Kolejną zaletą kępek rzęs jest fakt, że pozwalają w szybki sposób zagęścić rzęsy i zwiększyć ich objętość, bez szkody dla naturalnych włosków. Oczywiście najważniejsze jest to, by wybrać produkty wysokiej jakości, które posiadają odpowiednie testy medyczne oraz certyfikaty – dotyczy to nie tylko samych rzęs, ale również kleju, gdyż te kiepskiej jakości mogą wywoływać podrażnienia i zaczerwienienia oczu.

Na rynku drogeryjnym dostępnych jest mnóstwo wariantów i modeli sztucznych rzęs – o różnej długości czy rodzajach skrętów, dlatego każda kobieta – bez najmniejszego problemu – odnajdzie kępki odpowiadające jej preferencjom.

Jak przykleić kępki rzęs? Nabierz odrobinę wprawy

By kępki rzęs stanowiły cudowną oprawę oka, podkreśliły spojrzenie, a tym samym dopełniły makijaż, muszą być starannie zaaplikowane. Starannie, czyli w taki sposób, który sprawi, że sztuczne rzęsy będą niezauważalne i doskonale wkomponują się w naturalne rzęsy. 

Wysokiej jakości i certyfikowane produkty bez wątpienia są podstawą sukcesu. Do tego niezbędna będzie również pęseta, która pozwala na precyzyjną aplikację. Pamiętajmy też, że kępki są ostatnim elementem makijażu – przyklejamy je wówczas, gdyż wykonano już make-up oczu.

Jak już zostało wspomniane, kępki rzęs pozwalają na dowolne budowanie efektu. Jeśli chcemy uzyskać naturalny efekt, zaaplikujmy ich mniej, np. tylko w zewnętrznych kącikach lub wybranych miejscach. Jeżeli natomiast chcemy uzyskać naprawdę imponujący wachlarz, możemy pokusić się o przyklejenie kępek wzdłuż całej linii rzęs. 

Nie przesadzajmy również z ilością, by nie osiągnąć efektu sztuczności lub opadającej powieki. Początkowo przyklejmy mniej kępek, a w razie potrzeby dodajmy kolejne. Aplikację powinno się rozpoczynać od zewnętrznego kącika oka.

A teraz do sedna: jak przykleić kępki rzęs? Przygotuj podkładkę, na którą wyciśniesz kroplę kleju. Następnie, za pomocą pęsety, chwyć kępkę w taki sposób, by objąć wszystkie włoski, a ich końcówkę zamocz w kleju. Przyłóż w wybrane miejsce, tuż przy linii rzęs, chwilę przytrzymaj i gotowe. 

Warto dodać, że kępki warto przyklejać naprzemiennie. Raz na jednym, raz na drugim oku – to pozwoli nam zachować symetrię. Korzystajmy też z kępek różnej długości – jedna długość wzdłuż całej linii rzęs może prezentować się sztucznie. 

Gdy już nabierzesz odrobinę wprawy, kępki z pewnością będą gościć w Twoim makijażu coraz częściej, gdyż przepięknie podkreślają oko, dodają spojrzeniu głębi oraz charakteru, otwierają i optycznie powiększają oczy.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*