Najdziwniejsze triki z TikTok’a. Lepiej nie próbujcie powtarzać tego w domu!

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

TikTok to medium, które święci coraz większą popularność nie tylko wśród nastolatków, ale również wśród najważniejszych firm i agencji marketingowych. Wkrótce być może zmieni on swoje oblicze, ale obecnie możemy znaleźć tam mnóstwo tutoriali i urodowych trików, które często stają się wiralem, ale ich naśladowanie może być groźne. Oto kilka najdziwniejszych trendów urodowych z TikTok’a.

Golenie brwi

Użytkownicy TikTok’a golą własne brwi przy użyciu maszynki, aby następnie narysować pożądany, prosty łuk. Wszystko po to, by uzyskać tak zwany efekt lisiego oka – prostych brwi niczym Kendall Jenner, Rosie Huntington-Whiteley czy Zenday’a na czerwonym dywanie. Podobno sprawia to również wrażenie liftingu twarzy. Część osób goli końce brwi do łuku, czyli około jednej trzeciej brwi, dorysowując kredką brakującą część, ale po linii prostej, reszta natomiast idzie na całość i rysuje kreskę na „pustym czole”. Mimo że trik daje chwilowy, fajny efekt, nie warto go powtarzać. Brwi powinny być regulowane przy pomocy pęsety bądź profesjonalnych golarek do nadawania im odpowiedniej formy. Po drugie nawet najlepiej narysowana kreska na gołej skórze będzie się z bliska odróżniać od tej namalowanej na włoskach brwi. Poza tym Twój wygląd bez makijażu po ogoleniu brwi lub ich fragmentu będzie raczej średnio urokliwy.

@beliicia

Makeup ala model barat modal niat, netijen ide alis dong👀 ##fyp ##fyplah ##fypin ##foryourpage ##shavedeyebrows ##shavingeyebrows ##brows ##fy

♬ I shaved my eyebrows – I shaved my eyebrows

Malowanie worków pod oczami

Na co dzień staramy się najróżniejszymi sposobami walczyć z oznakami zmęczenia, cieniami i workami pod oczami. Na TikTok’u panuje natomiast moda na „zmęczenie”. Dziewczyny przy użyciu czerwonej lub fioletowej szminki bądź cieni do powiek o tym odcieniu nadają sbie wygląd, jak gdyby nie spały całą noc… albo raczej cały tydzień. Piękny makijaż wokół oczu w tych kolorach – zdecydowanie tak! Sztuczne worki pod oczami – jesteśmy na nie… no chyba, że jako element stylizacji na Halloween. Na co dzień wystarczą nam te naturalne, które można ukryć, ale, jak widać, nie ma potrzeby się ich wstydzić.

@yoleendadong

##stitch with @daniellemarcan no sleep club because I think too much ☺️ ##eyebags ##makeuptrend ##nosleep ##notenoughsleep ##cantsleep

♬ Greek Tragedy (Oliver Nelson TikTok Remix) – The Wombats

Zęby jak paznokcie

W związku z modą poradników na TikTok’u powstało wiele kosmetyków do zębów na wzór tych do paznokci, by przykładowo je wybielić. Panował również trend na farbowanie w ten sposób zębów na inny kolor, na przykład niebieski. Są to jednak środki stosunkowo drogie. Niektórzy, aby zaoszczędzić, wykorzystywali więc w tym celu lakiery docelowo stworzone do paznokci. Inne związane z tymi trendami filmiki to również przytwierdzanie do zębów kryształków przy pomocy kleju do paznokci (nie do zębów!) na kształt ekskluzywnego aparatu. Wszystko to kończy się jedynie bolesną wizytą u dentysty, uszkodzeniem szkliwa, a nawet utratą lub długotrwałym uszkodzeniem zębów. Nie polecamy takich eksperymentów w celu poprawy uśmiechu na własną rękę. Na zęby powinniśmy stosować tylko i wyłącznie środki kosmetyczne do nich przeznaczone.

@thebentist

Tooth gems MUST be bad for you…. Right 🤔 let’s find out! ##learnontiktok ##tiktokpartner ##toothgem ##toothgems

♬ original sound – The Bentist

Piłowanie zębów pilniczkiem do paznokci

Trend nieco podobny do poprzedniego, bo pozostajemy przy tematyce zębów. Tym razem chodzi o piłowanie ich pilniczkiem do paznokci, by były równe i proste niczym u gwiazd z czerwonego dywanu. Specjalistyczne metody ortodontyczne są kosztowne, czemu więc nie stworzyć pięknego uśmiechu w domu praktycznie za darmo? Odpowiedź jest prosta: zniszczysz szkliwo na zawsze – nieodwracalnie, będziesz borykać się z nadwrażliwością zębów – każdy zimny lub ciepły posiłek będzie wiązać się z bólem, staną się one również wrażliwe i skore do złamań i uszkodzeń. Nie warto! Pilniczek stosuj tylko do paznokci.

@drashleyizadi

##stitch with @blayzewilliams Let’s talk about this trend.. Filing Teeth! ##learnontiktok ##tiktokpartner ##filingteeth ##didyouknow ##dentist

♬ Fuck Up the Friendship – Leah Kate

Awaryjne loki

Pomysłowość ludzka zdecydowanie nie zna granic. Były już loki na skarpetach, teraz czas na te kręcone przy pomocy kaloryfera. Nie jest to bezpieczna metoda, grozi poparzeniami skóry twarzy i włosów, oraz ich uszkodzeniami. Dodatkowo podczas ich wykonywania będziesz wyglądać komicznie. Jeżeli zepsuła Ci się lokówka i nie możesz skorzystać z prostownicy, a pod ręką nie masz wałków, lepiej już zakręć loki na skarpecie – to wiele bezpieczniejsza i lepsza dla Twoich włosów metoda.

@elisamontorio

##stitch con @kekka.mngcsl grazie che mi hai insegnato questo nuovo metodo HAHAHAHA ##perte ##viral ##trend ##foryou ##hairstyle

♬ It’s Tricky – RUN DMC

Przeczytaj też: TikTokerki znalazły nowe zastosowanie dla… widelca

Zdjęcie główne: Edward Berthelot/ Getty Images Entertainment/ Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*