TikTokerki znalazły nowe zastosowanie dla… widelca

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele tricków ułatwiających życie z pewnością znalazłaś w Internecie – na Instagramie, Pinterescie czy TikToku. Coraz więcej z nich dotyczy makijażu, a prezentowane są przez doświadczone makijażystki i influencerki. Niektóre warto wprowadzić do swojej codziennej rutyny.

Konturowanie twarzy to dla wielu z Was jest to szczególny etap makijażu, który należy wykonać z odpowiednim wyczuciem i starannością. Cieszy więc myśl, że pomocny może być w tym przedmiot, który z pewnością znajdziemy w każdym domu a w razie potrzeby możemy go wszędzie nosić ze sobą.

Sposób na użycie widelca podczas wykonywania swojego make upu jest niezwykle prosty. Sprowadza się do użycia go jako czegoś w rodzaju linijki, gdy chcesz idealnie wykonturować swój nos. Na filmiku z TikToka widzimy makijażystkę, która przykłada do swojego nosa widelec ząbkami do góry. Dwie zewnętrzne za pomocą pędzelka wypełnia bronzerem (lub pudrem o ton-dwa ciemniejszy od naturalnego koloru Twojej skóry) a środkową jaśniejszym. Po odłożeniu widelca mamy widoczne trzy wyraźne kreski, które zblenduj ze sobą pędzlem lub gąbeczką. Gotowe!

Metoda ta już ma swoją własną nazwę – forktouring. Szczególnie przyda się, gdy będziesz szykowała się na wyjście do otwartych już ogródków czy na spacer, podczas którego Twoja twarz nie musi już być osłonięta maseczką.

Czy ten trik sprawdzi się i u Ciebie?

Przeczytaj też: Ten trend z TikToka może być przydatnym trikiem w makijażu

Zdjęcie główne: deagreez/ adobestock.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*