Nakładaj róż jak wizażystka! Oto kilka sztuczek, które Ci w tym pomogą

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Róż to kosmetyk kolorowy, dzięki któremu nasza twarz może wyglądać na wypoczętą, świeżą i młodszą. Jednak nie musimy nakładać różu jedynie na policzki – oto sprytne sposoby aplikacji tego produktu!

Płynny róż na usta – czemu nie!

Wiele wizażystek przełamuje tradycyjne podejście w stosowaniu kosmetyków do makijażu. Zgodnie z tym trendem nic nie stoi na przeszkodzie, aby róż do policzków stosować również na usta. Przykładowo róż w płynie marki Benefit możemy potraktować jak pomadkę do ust i nadać wargom gładkie wykończenie, pięknie je zabarwiając. 

Jak podkreśla słynna wizażystka Delina Medhin, płynna formuła różu to idealne rozwiązanie dla posiadaczek suchej skóry i ust z tendencją do pierzchnięcia.

Róż w wydaniu teatralnym – make-up dla odważnych kobiet

Prekursorką w niestandardowym użyciu różu była Rihanna. Piosenkarka zaskoczyła wszystkich teatralnym rumieńcem w stylu lat 70. podczas kultowej gali Met 2017. Później ten trend był mocno widoczny na wybiegach. Nie zmienia to faktu, że możemy eksperymentować z różem do policzków również i w codziennym życiu. Jak radzi utalentowana wizażystka Ingeborg wystarczy zaaplikować kosmetyk za pomocą miękkiego, puszystego pędzla na policzki, powieki i okolice skroni tak, aby róż stanowił oprawę dla twarzy. Jeśli lubimy zwracać na siebie uwagę, możemy nanieść róż od szczytu kości policzkowych do linii włosów. Aby uzyskać teatralny efekt, warto sięgnąć po ultranapigmentowane palety do różu np. marki Viseart Paris (szczególnie w kolorze Rose/Coral).

Róż – sprzymierzeniec w konturowaniu twarzy

Klasycznym sposobem na użycie różu jest wykorzystanie go podczas konturowania. Jeśli chcemy pięknie podkreślić atuty naszej twarzy, uzyskać wyrafinowany wygląd, możemy nałożyć róż bezpośrednio na kości policzkowe oraz zaaplikować odrobinę kosmetyku tuż nad nimi – tam, gdzie zwykle kładzie się rozświetlacz (za pomocą okrągłych pociągnięć pędzlem).

Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom stworzycie wiele pięknych makijaży – używając różu do policzków w klasyczny lub alternatywny sposób niczym największe gwiazdy.

Zdjęcie główne: Laura ChouetteHire/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*