Jakie zabiegi odmłodzą twarz?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Nowoczesna kosmetologia oraz medycyna estetyczna dają nam wiele możliwości. Możesz na przykład zdecydować się na różne zabiegi odmładzające, dzięki którym Twoja skóra pozostanie wygładzona i jędrna na dłużej. Jakie zabiegi na twarz wybrać? Podpowiadamy!

Botoks

Jednym z najpopularniejszych zabiegów na twarz jest bez wątpienia toksyna botulinowa, czyli znany wszystkim botoks. Na czym konkretnie polega zabieg ostrzykiwania twarzy botoksem?

Botoks to nic innego jak lek zmniejszający napięcie mięśni. Jest to środek doskonale redukujący zmarszczki, szczególnie w okolicach brwi, oczu i na czole, i wygładzający skórę twarzy. Można więc z powodzeniem wykorzystać go w zabiegach mających na celu odmłodzenie twarzy. Ponadto botoks znajduje zastosowanie również w przypadku leczenia nadpotliwości, bruksizmu oraz migreny. 

Lifting twarzy

Genialnym sposobem na odmłodzenie się jest również lifting twarzy. Warto jednak pamiętać, że jest to zabieg znacznie bardziej ingerencyjny. Na czym polega lifting twarzy?

Tradycyjny lifting polega na chirurgicznym usunięciu nadmiaru opadniętych tkanek i podniesieniu skóry. Zabieg ten wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Jest to bez wątpienie jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, na który decyduje się wiele kobiet. Po liftingu Twoja twarz będzie znacznie wygładzona oraz odmłodzona. 

Jeśli nie chcesz decydować się na tak dużą ingerencję w Twoje ciało, jaką jest tradycyjny lifting, możesz też zdecydować się na tak zwany lifting naturalny. Wykonuje się go z użyciem specjalistycznych masaży twarzy, które pobudzają włókna do pracy, dzięki czemu skóra staje się bardziej napięta i gładsza. Świetnym rozwiązaniem będą także taśmy liftingujące na twarz.

High Intensive Focused Ultrasounds  

Innym często wykorzystywanym w kosmetologi i medycynie estetycznej zabiegiem odmładzającym jest także HIFU, czyli High Intensive Focused Ultrasounds. Na czym polega ten nowoczesny zabieg na twarz?

HIFU to ultranowoczesny sposób na odmłodzenie skóry twarzy i nie tylko.  W metodzie tej wykorzystuje się wiązkę fal dźwiękowych o dużym zasięgu, które docierają na określoną głębokość, generując ciepło oraz powodując ruch komórek w tkankach. Dzięki temu masz szanse na wygładzenie oraz ujędrnienie skóry.

Laser frakcyjny CO2

Jeszcze innym sposobem na odmłodzenie skóry twarzy jest zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2. Jest to laser światłowodowy wyprodukowany z włókna szklanego. Wytwarza on impulsy, które wprowadzane są pod skórę za pomocą specjalnej głowicy. Dzięki tego typu laserowi jesteś w stanie pozbyć się w całości martwego i  starego naskórka oraz zastąpić go nowym. Efekty zabiegu laserem są więc widoczne praktycznie od razu po opuszczeniu gabinetu.

Zdjęcie główne: pexels.com/Anna Shvets

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*