Jak dbać o włosy zniszczone farbowaniem?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Nie od dziś wiadomo, że farbowanie negatywnie wpływa na włosy. Często po takim zabiegu stają się one szorstkie, matowe i przesuszone. Nawet jeżeli farbowanie jest wykonane profesjonalnie, to do włosów po nim należy podchodzić delikatnie i szczególnie o nie dbać. Co zrobić, aby farbowane włosy odzyskały kondycję? Przeczytasz o tym w poniższym artykule!

Olejowanie włosów

Olejowanie włosów świetnie wpływa na ich kondycję. Stają się one bardziej nawilżone, lśniące i regenerują się. To doskonały sposób na pomoc zniszczonym, farbowanym włosom. Istnieje kilka sposobów olejowania. Jednym z nich jest olejowanie na sucho, które polega na nałożeniu oleju na suche włosy i pozostawienie go tam na kilka godzin, a nawet całą noc. Kolejna metoda to olejowanie na podkładzie z odżywki – tutaj musisz nałożyć na włosy odżywke, a nastepnie olej. Trzymaj całość nie dłużej niż 20–30 minut. Ten sposób jest najlepszy do regeneracji włosów ze zniszczeniami.

Mycie włosów delikatnymi szamponami

Po tym, jak włosy zostają osłabione farbowaniem, należy obchodzić się z nimi ostrożnie. Z tego powodu nie należy traktować ich szamponem, który zawiera mocne detergenty. Te zdzierają naruszoną już barierę ochronną włosów oraz przesuszają je. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie delikatny szampon, który zawiera delikatne substancje myjące. Najlepiej przed użyciem spień go w kubeczku do tego przeznaczonym, a następnie umyj skórę głowy i włosy powstałą pianą.

Nakładaj odżywki humektantowe i emolientowe

Odżywki emolientowe i humektantowe to konieczność po farbowaniu. Nie należy o nich zapominać. Substancje zawarte w odżywce emolientowej nawilżą włosy, a te z emolientowych – zatrzymają nawilżenie i nabłyszczą. Możesz również nałożyć te odżywki pod olej – wtedy ich działanie będzie jeszcze lepsze. Używaj tego typu produktów przy każdym myciu (odżywki humektantowe co trzy mycia).

Nie używaj suszarki i prostownicy

Nie od dzisiaj wiadomo, że prostownica i suszarka niszczą włosy. Po zabiegu farbowania postaraj się całkowicie odstawić oba te narzędzia. Dzięki temu unikniesz dodatkowego przesuszenia włosów. Włosy, które wysychają naturalnie, również mogą wyglądać cudownie! Zamiast prostownicy skup się na używaniu produktów emolientowych, które wygładzą włosy.

Farbuj włosy mądrze!

Dbanie o włosy zniszczone farbowaniem jest konieczne, ale najważniejsze jest odpowiednie przeprowadzenie tego zabiegu. Przede wszystkim wybierz się do dobrego specjalisty. Niech Cię nie przerażą ceny – dobre farbowanie jest drogie. Nie próbuj robić tego sama w domu, ponieważ nie dość, że możesz skończyć z niechcianym kolorem, to możesz bardzo zniszczyć włosy. Wzrost włosów to proces długotrwały, więc mądrze wybierz, w jaki sposób chcesz je traktować. Kolor włosów to nie wszystko!

Zdj. główne: Maksim Chernishev/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*