Czy to prawda, że posiadaczki długich paznokci łatwiej mogą zarazić się koronawirusem?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Choć nie wiadomo jeszcze dokładnie, jak długo wirus SARS-CoV-2 może utrzymywać się na skórze, część lekarzy zwraca uwagę na to, że zarazki potrafią długo znajdować się na przykład… pod paznokciami.

Pandemia nie zwalnia, więc eksperci każdego dnia mówią, jak najlepiej radzić sobie z codziennymi czynnościami i uchronić się przed patogenem. Jednym z kluczowych elementów walki z koronawirusem jest oczywiście odpowiednia higiena rąk. A będąc w temacie dłoni, ważny jest także jeszcze jeden aspekt. Jaki?

Jak dbać o paznokcie w czasie pandemii?

Zauważyliście, że personel medyczny nosi spiłowane na krótko paznokcie? Ma to na celu nie tylko wygodę, ale też higienę. Może na czas pandemii warto pomyśleć o ich skróceniu? Jednakże niezależnie od tego, czy zdecydujecie się na taki krok, pamiętajcie, by dokładnie czyścić okolice zarówo wokół płytki, jak i pod nią. Co ciekawe, zagrożenie stanowi też lekko zdarty lakier. Teraz szybciej, niż kiedykolwiek, powinniście się go pozbyć. Oczywiście stanowcze „nie” mówimy także obgryzaniu paznokci i to nie tylko w trakcie epidemii. Już chwytacie za pilniczki? Pamiętajcie, że narzędzia muszą być zdezynfekowane.

Czas pandemii to dobra okazja do tego, by Wasze paznokcie trochę odpoczęły.

fot. Karolina Grabowska/ pexels.com

Przeczytajcie też: Detox manicure – sposób na zdrowe i piękne paznokcie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*