Czy wiesz, jak prawidłowo używać beauty blender?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Beauty blender to dziś jeden z tych akcesoriów do makijażu, bez którego większość kobiet nie wyobraża sobie funkcjonowania. W końcu z jego pomocą nasz fluid zostaje dokładnie i równomiernie rozprowadzony po twarzy. I choć obstawiamy, że tę pomocną gąbeczkę miałaś w ręce nie raz, nie raz użyłaś w jej niewłaściwy sposób.

W jaki sposób większość kobiet korzysta z beauty blendera? Wyciąga go z kosmetyczki, chwyta w dłoń, a potem rozciera nałożony wcześniej na twarz podkład. Błąd? Jak twierdzą eksperci, zdecydowanie.

Jak używać bueaty blender?

Jak więc używać go prawidłowo? W pierwszej kolejności powinnaś zmoczyć to akcesorium. Najlepiej zrobić to pod bieżącą wodą, a następnie dokładnie wycisnąć gąbkę. Dlaczego taki ruch jest niezbędny? Chodzi o to, że beuaty blender zwiększy wówczas swoją objętość, będzie bardziej miękki, a „nadwyżki” kosmetyku nie będą wsiąkać w jego głąb.

Co dalej? Dalej nałóż trochę fluidu na wierzch dłoni, a następnie nabierz produkt na gąbkę. Później za pomocą tego akcesorium nanoś kosmetyk na twarz, wklepując (nie wcierając) podkład. Na duże partie twarzy używaj okrągłej części gąbki, a pod oczy wąskiej końcówki.

Pamiętaj, że podkład czy korektor to nie jedyne produkty, które możesz aplikować za pomocą tej gąbki. Doskonale poradzi sobie ona również z nakładaniem bazy pod makijaż, kremu, kremowych pudrów, rozświetlaczy czy różów.

Przeczytaj też: 5 makijażowych trendów na 2021 rok

Zdjęcie główne: Drobot Dean/ adobestock.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*