Dlaczego podkład powinno nakładać się pędzlem?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele kobiet podkład nakładam palcami. Czy to jest błąd? Niekoniecznie, ale aplikacja tego kosmetyku za pomocą pędzli przyniesie o wiele więcej korzyści. Jakich?

Jeśli mowa o pędzlach do makijażu, na rynku dostępnych jest ich wiele. Ilość ta nierzadko przeraża konsumentki, a co za tym idzie, decydują się one na zakup wyłącznie tych modeli, które niezbędne są do nakładania ulubionych produktów. W związku z tym wiele z dziewczyn nie posiada w swojej kosmetyczce pędzla do nakładania podkładu. A szkoda, bo aplikacja fluidu nie za pomocą dłoni, posiada wiele zalet. Jakich? Oto 4 najistotniejsze.

 1. Pędzel jest bardziej higieniczny, niż palce
  Na dłoniach znajduje się wiele bakterii i o ile nie umyjesz rąk tuż przed aplikacją kosmetyku, przenosisz je na swoją buzię. Jeśli utrzymujesz pędzle w czystości i czyścisz je regularnie, ryzyko „zabrudzenia” twarzy znacznie się zmniejsza.
 2. Nie tylko higiena, ale i ekologia przemawia za pędzlami
  Jeśli chcesz je jednorazowo wyczyścić, wystarczy, że użyjesz mokre chusteczki. Jeśli chcesz nałożyć kosmetyk na twarz, nie musisz wcześniej moczyć pędzla. Wnioski? Zaoszczędzona woda.
 3. Pędzel jest również bardziej ekonomicznym rozwiązaniem
  Jak to możliwe? Eksperci twierdzą, że używając palców czy gąbki zawsze nałoży się więcej produktu – zarówno na twarz, jak i na samo narzędzie. Aplikując produkt bezpośrednio na pędzel, wyciskasz go mniej.
 4. Dzięki pędzlom uzyskasz bardziej naturalne wykończenie
  Podkład a’la maska? Nie ma nic gorszego. Używając pędzli możesz jednak uniknąć tego efektu. Fluid równomiernie się rozprowadza, a poza tym łatwo jest „rozmyć” końcowy rezultat.

Przeczytaj też: W jaki sposób i jak często powinno się myć pędzle do makijażu?

Zdjęcie główne: Aldara Zarraoa/ Getty Images Entertainment/ Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*