Jak dobrać makijaż do koloru sukienki?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Każda kobieta zwykle stara się, by ubiór oraz makijaż do siebie pasowały. Harmonia wyglądu jest ogromną częścią elegancji i charakteru danej osoby. Jest to ważne zarówno w przypadku stylizacji codziennej, jak i wieczorowej. Jak zatem dobrać makijaż do koloru sukienki? Podpowiadamy.

Makijaż do czerwonej sukienki – jak go dopasować?

Czerwona sukienka to klasycyzm i ponadczasowość. Makijaż będzie dobrze komponował się ze złotem. Uniwersalny makijaż wieczorowy do czerwonej sukienki to również klasyczny smokey eyes. Jeśli boisz się przesadzonego efektu, zrezygnuj z ostrej czerwieni na ustach na rzecz odcieni nude. Z kolei na sylwestra zdecydowanie warto postawić silnie rozświetlony, złoty makijaż oczu i kryjącą szminkę na ustach w odcieniu pasującym typu urody.

Czarna sukienka a makijaż – jak ładnie je połączyć?

Makijaż do czarnej sukienki, którą można znaleźć na stronie Romafashion, może mieć wiele postaci, bo czerń jest niezwykle uniwersalna. Nie musisz dobierać go do sukienki, ponieważ przy czarnej kreacji możesz skupić się na doborze wszystkich elementów do charakteru sukienki. Inaczej warto pomalować się do sukienki koronkowej z długimi rękawami, a inaczej do ołówkowej małej czarnej. Jeśli chcesz wyglądać bardziej klasycznie, oczy pomaluj lekko, a na usta nałóż jasną szminkę.

Makijaż do niebieskiej sukienki – co warto wziąć pod uwagę?

Niebieski jest dość wymagającym kolorem, a już zwłaszcza w przypadku makijażu. Jeśli na co dzień malujesz się lekko i nie masz dużego doświadczenia w robieniu makijażu wieczorowego, lepiej pomaluj się beżami, brązami i szarościami. Do chabrowej sukienki lepiej sprawdzi się bardziej zachowawczy makijaż, bowiem kolor chabrowy jest już wystarczająco intensywny.

Z kolei kobalt to jeszcze ciemniejszy i nawet zimniejszy niż chabrowy odcień niebieskiego. Do takiej kreacji można wykorzystać błysk na oczach – pamiętaj jednak, by odcienie również były zimne. Dobrze sprawdzi się mieniący się na biało i srebrno brokat.

Jaki makijaż wybrać do bordowej sukienki?

Bordowa sukienka świetnie sprawdza się więc podczas wszelkich zimowych okazji. Makijaż do niej powinien być albo delikatny, albo równie wyrazisty, co sukienka. Dobrze wyglądać będą ciepłe, brązowe cienie na powiekach i mocno zaznaczone usta. Idealna będzie matowa szminka. Cały make-up powinien mieć lekko przydymiony charakter, a kolory powinny być ciepłe. Dobrze jednak sprawdzą się kolory podbarwione szarością, które bezpośrednio kojarzą się z zimową pogodą listopada czy grudnia.

Grafika: www.freepik.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*