Jak malować brwi kredką?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Nie tylko makijaż powieki sprawia, że Twoje spojrzenie przyciąga. Na wygląd całościowy twarzy ma wpływ także oprawa oczu, w tym brwi. Ich kształt i wyrazistość nadają twarzy charakteru. Stylizacja brwi wcale nie musi być trudna, a jej efekty mogą przerosnąć Twoje najśmielsze oczekiwania.

Jaką kredkę do makijażu brwi wybrać?

Zanim zaczniemy doskonalić technikę malowania brwi, musimy przede wszystkim wybrać odpowiedni kosmetyk. Obecnie na rynku znajdziemy wiele różnych sposób na stylizację brwi. Możemy zastosować pomadę, cień czy kredkę. To właśnie ostatnia propozycja cieszy się największym zainteresowaniem od lat. Dzięki niej możemy uzyskać makijaż, który będzie trwały przez cały dzień. 

Zaletą malowania brwi kredką jest także precyzja. Dzięki niej możemy stworzyć zarówno precyzyjny kontur, jak i wypełnienie włosków kolorem. Wybierając odpowiednią kredkę do naszych brwi, musimy zwrócić uwagę na odpowiednią twardość. Zbyt miękkie i tłuste kredki mogą powodować rozmazywanie się i ścieranie. Dzięki temu makijaż nie będzie ani estetyczny, ani trwały. Gdy kredka jest za twarda, może powodować dyskomfort podczas wykonywania makijażu. Oprócz odpowiedniej twardości bardzo ważny jest także odcień. Kolor kredki do brwi musi być dobrany do typu Twojej cery i koloru włosów. 

Jeśli posiadasz jasne włosy i bladą cerę, nie wybieraj ciemnych kredek. Odcień kredki może być jedynie trochę ciemniejszy, by uzyskać naturalny efekt. Gdy jesteś posiadaczką czarnych włosów, nie wybieraj odcieni wpadających np. w ciepły rudy. Jeśli dobierzesz nieodpowiedni kolor, nawet najpiękniejszy kształt brwi nie będzie wyglądać dobrze.

Jak malować brwi kredką?

Jeśli znajdziesz już idealną kredkę, pora rozpocząć naukę stylizacji brwi. Początkowo może nie wydawać się to łatwe, jednak z czasem będzie coraz łatwiejsze. Oto kilka praktycznych wskazówek:

  1. Spróbuj oprzeć dłoń o policzek, dzięki czemu będzie ona stabilniejsza. Im więcej będziesz ćwiczyć, tym szybciej nabierzesz wprawy i makijaż brwi będzie zajmować dosłownie chwilę. 
  2. Malowanie brwi rozpocznij od wyznaczenia konturu przy pomocy szczoteczki. Po stworzeniu naturalnego łuku wypełnij brwi kredką. 
  3. Pamiętaj, by zarówno przy tworzeniu konturu, jak i wypełnienia stosować lekkie pociągnięcia. Każdy z nas posiada swój naturalny kształt brwi. Nie zawsze się nam on podoba, jednak nie próbujmy rysować brwi od nowa. Kredka służy do podkreślenia brwi, wypełnienia ewentualnych braków we włoskach i delikatnego skorygowania kształtu, nie do jego zmiany. 

Jak możesz zadbać o wygląd swoich brwi?

Co oprócz kredki może pomóc nam zadbać o prezencję naszych brwi? Nałożenie rozświetlacza pod łukiem brwiowym. Dzięki temu spojrzenie będzie jeszcze bardziej wyraziste. Niewielka ilość odpowiedniego kosmetyku naprawdę robi różnicę. 

Makijaż możesz wykończyć np. utrwalaczem w żelu. Dzięki temu uzyskasz piękny makijaż, który będzie się utrzymywał przez cały dzień. Bardzo ważna jest także odpowiednia pielęgnacja. Nie przesadzaj z regulacją i używaj odżywek. Dzięki nim wzmocnisz włoski, a brwi staną się gęstsze i bardziej błyszczące. 

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*