Jak nauczyć się przyklejać sztuczne rzęsy?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Sztuczne rzęsy to element makijażu, który jest w stanie znacząco go zmienić. Odpowiednio dobrane i przyklejone potrafią zdecydowanie powiększyć optycznie oko i podnieść spojrzenie. Bardzo ważne jest odpowiednie ich przyklejenie, aby wyglądały dobrze i trzymały się wiele godzin. Czytając ten artykuł, zyskasz wiedzę na temat odpowiedniego aplikowania sztucznych rzęs.

Odpowiedni klej to podstawa

Jeżeli chcesz, aby sztuczne rzęsy łatwo się przykleiły i trzymały przez długi czas, to musisz wiedzieć, że bardzo ważną rolę odgrywa klej do rzęs. W drogeriach jest dostępnych wiele takich produktów. Każdy z nich może spełniać inne oczekiwania. Bardzo popularny jest klej Duo, który szybko zastyga i dobrze trzyma rzęsy. Kleje zazwyczaj dostępne są w dwóch wersjach: czarnej i przezroczystej. Czarne odpowiednie są do mocnego makijażu, ponieważ w tym przypadku czarny osad nie będzie się wyróżniał na tle cieni do powiek. Do delikatnych i jasnych makijaży lepiej wybrać przezroczysty klej. One zazwyczaj po wyciśnięciu są białe, a gdy zastygną – przezroczyste.

Wybór dobrych rzęs

W drogeriach dostępnych jest mnóstwo rodzajów sztucznych rzęs. Musisz zastanowić się, jaki efekt chcesz uzyskać. Do delikatnego makijażu możesz zaopatrzyć się w połówki, czyli rzęsy na pasku, które przykleja się w zewnętrznym kąciku oka. Te dają naturalny efekt.

Inną opcją jest wybór kępek – w tym przypadku sama wybierasz, jaki efekt chcesz uzyskać. Są jeszcze całościowe rzęsy na pasku o różnej gęstości i długości włosków. Pamiętaj, aby przy zakupie zwrócić uwagę na pasek, na którym rzęsy się trzymają. Jeżeli jesteś początkująca – wybierz ten, który jest praktycznie niewidoczny. 

Rzęsy na pasku – jak je przykleić?

Proces przyklejania rzęs na pasku rozpocznij od pomalowania tuszem swoich naturalnych rzęs. W ten sposób sprawisz, że te sztuczne nie będą się na ich tle wyróżniać i lepiej się przykleją. Gdy tusz wyschnie, można przechodzić do działania. 

  1. Przymierz rzęsy. Nie zawsze sztuczne rzęsy będą odpowiednio dopasowanie do Twojego oka. Bez użycia kleju przyłóż pasek nad swoje naturalne włoski i ułóż tak, jak ma to wyglądać. Jeżeli okaże się, że jest on za długi – możesz śmiało go przyciąć. Pamiętaj, aby zawsze przycinać rzęsy w zewnętrznym kąciku.
  2. Jeśli pasek rzęs ma już odpowiedni rozmiar, czas przejść do aplikacji kleju. Wyciśnij odrobinę produktu na dłoń. Następnie zaaplikuj go na dolną część sztucznych rzęs bardzo dokładnie, ale w niewielkiej ilości. Skup się najbardziej na brzegach. 
  3. Teraz poczekaj około minuty, aż klej delikatnie przestygnie. Następnie połóż lusterko nisko tak, abyś patrzyła na nie mocno w dół. Przyklej rzęsy do rzęs naturalnych w miejscu, gdzie stykają się one z powieką. W ten sposób uzyskasz najlepszy efekt i trwałość. Rób to za pomocą pęsety, którą następnie dociśnij sztuczne rzęsy. Teraz poczekaj 2–3 minuty, aż klej wyschnie całkowicie.
  4. Spójrz na wprost w lustro i sprawdź, czy efekt Cię zadowala. Jeżeli rzęsy odznaczają się na granicy z powieką, możesz skorygować to malując kreskę eyelinerem lub delikatnie cieniując czarnym cieniem. 

zdj. główne: engin akyurt/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*