Jak okiełznać włosy w deszczowy dzień? Poznajcie sprawdzone i skuteczne sposoby redakcji

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Nawet jeśli uwielbiasz deszczową, melancholijną aurę to zwiększony poziom wilgoci w powietrzu sprawia, że układanie włosów staje się koszmarem. Problemami związanymi z jesienną pogodą są puszenie się włosów, ich wypadanie, a często również łupież. Najlepszym sposobem na ujarzmienie niesfornych kosmyków jest odpowiednia pielęgnacja włosów, która sprawi, że będą piękne, lekkie i pełne blasku. 

Praktycznym rozwiązaniem jest wybranie takiej fryzury, która świetnie poradzi sobie w deszczowych warunkach. Na pewno rewelacyjnie sprawdzą się w tym czasie wszelkie warkocze, koki czy kucyki. Uchroni to naszą fryzurę przed wyglądem zmokłej kury i pozwoli zachować świeży wygląd na cały dzień. Sprawdź, co zrobić, aby mimo jesieni twoje włosy wyglądały znakomicie. 

Piękne włosy w deszczowe dni 

Jesienne dni nie dość, że są dość przygnębiające ze względu na małą ilość słońca, to dodatkowo potrafią zepsuć najlepszą fryzurę. Nie mamy wpływu na ilość słonecznych dni, ale możemy pomóc swoim włosom. Aby polepszyć wygląd włosów jesienią, warto wdrożyć w życie następujące porady. 

  • Zmoknięcie w jesiennym deszczu może zdarzyć się dość często, jednak deszczówka nie ma prozdrowotnych właściwości dla naszych włosów. Dlatego ważne jest regularne i dokładne mycie włosów oraz skóry głowy, co pomaga usunąć wszelkie niekorzystne dla kondycji włosa mikroelementy. 
  • Nie należy zapominać o stosowaniu masek i odżywek, które neutralizują puszenie się i wygładzają włosy. Warto jednak nie nakładać na włosy dużej ilości tych produktów, bo może to obciążyć włosy i sprawić, że będą przyklapnięte. 
  • Deszczowe dni sprawiają, że włosy szybko robią się matowe i nieprzyjemne w dotyku. Aby temu zapobiec, warto stosować olejki regenerujące włosy oraz co jakiś czas robić płukankę z octu jabłkowego. 
  • Jeśli zapomniałaś parasola i nieoczekiwanie spotkała cię ulewa, po powrocie do domu dokładnie wysusz włosy suszarką. Woda deszczowa jest zanieczyszczona i kwaśna, dlatego pozostawienie jej na kosmetykach może prowadzić do powstawania infekcji. Złotą zasadą ujarzmiania włosów w deszczowe dni jest zadbanie, aby pozostały suche. 
  • Jeśli nie masz już siły na układanie włosów, które po wyjściu z domu pod wpływem wiatru i deszczu i tak nie wyglądają dobrze, postaw na praktyczne kucyki i upięcia. Dzięki temu unikniesz nasiąkaniem wilgocią włosów i będzie mogła zapanować nad fryzurą. Fajnym trikiem, jest zrobienie niedbałego koka, który mimo lekkiego potargania dalej będzie wyglądał świetnie i stylowo.
  • Dobrym pomysłem na jesień jest udanie się do salonu fryzjerskiego i wykonanie zabiegu wzmacniającego włosy. Zmiana warunków atmosferycznych, częste noszenie czapki negatywnie wpływa na kondycję włosów, dlatego ważne jest, aby oddać je w ręce profesjonalistów. Pozytywnie na kosmyki może wpłynąć również podcięcie końcówek. 

Fryzury idealne na deszczowe dni 

Kiedy po wstaniu z łóżka czujesz, że masz „bad hair day”, a dodatkowo za oknem pada deszcz postaw na sprawdzone stylizacje, które uratują sytuację. 

  1. Warkocz 

To niezawodny sposób, dzięki któremu włosy wyglądają estetycznie i schludnie. Jest to rozwiązanie dla osób, które mają długie i półdługie kosmyki. Ilość splotów i pomysłów jest tak ogromna, że każdego dnia możesz mieć inną fryzurę na swojej głowie. Dzięki licznym materiałom w internecie bez trudu nauczysz się nowych splotów.

  1. Luźny kok 

Jest to awaryjna fryzura, kiedy wszystko inne zawiodło, a pozwala wyglądać bardzo kobieco. Dzięki odsłonięciu twarzy, szyi i dekoltu można postawić na bardziej wyrazisty makijaż, aby podkreślić inne atuty niż włosy. Kok może być wykonany precyzyjnie lub lekko i chaotycznie, symbolizując artystyczny nieład. 

  1. Koński ogon 

Wysoki, gładki kucyk staje się silnym trendem niezależnie od pogody za oknem. Jednak zebranie włosów na czubku głowy to świetny patent na piękny wygląd oraz praktyczne rozwiązanie, zwłaszcza dla dziewczyn uprawiających sport. Wystarczy związać włosy gumką w modny kucyk, dla utrwalenia efektu całość spryskać lakierem.

Przeczytaj też: Skuteczne maseczki na zniszczone włosy – dowiedzcie się, jak prawidłowo je nakładać

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*