LUNAR CUT: dobra metoda czy modny mit?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Astrologia dla niektórych ludzi jest bardzo ważna i ma duży wpływ na ich życie. Z jej pomocą osoby podejmują często istotne decyzje dotyczące życia osobistego czy spraw zawodowych. Dla astrologii niezwykłego znaczenia nabierają położenie poszczególnych planet czy też księżyca względem Ziemi. Wpływ księżyca na naturę jest zauważalny nie tylko jako przypływy i odpływy mórz i oceanów. Jest on również wiązany z szeroko pojętą płodnością, rolnictwem i zachowaniem zwierząt.

Istnieje teoria, że to właśnie według faz naszego naturalnego satelity powinnyśmy podejmować decyzję o ścinaniu włosów. Ma to rzekomo wpływ na ich zdrowie. Powstała cała metoda ścinania włosów oparta na cyklu księżycowym.

Metoda ta nie jest potwierdzona naukowo. Za sprawą przyciągania Księżyc ma regulować ogólny wzrost życia na ziemi, w tym Twoich włosów. W pełnię wszystkie naturalne siły są najmocniejsze, co po ścięciu włosów ma przyspieszyć ich wzrost. Jest powszechnie wiadomo, że częste przycinanie końcówek włosów utrzymuje je w dobrej kondycji i pozwala zdrowo rosnąć. Robienie tego podczas pełni ma potęgować ten efekt.

W internecie można znaleźć mnóstwo wskazówek, w tym lunarne kalendarze wskazujące fazy księżyca, w które najlepiej umówić się do fryzjera. Determinującym czynnikiem jest również znak zodiaku osoby gotowej na strzyżenie. Dla poszczególnych znaków wyznaczone są najkorzystniejsze terminy. Niektóre z kalendarzy dotyczą również depilacji czy innych sposobów usuwania owłosienia.

Nie da się ukryć, że regularne wizyty u fryzjera, nawet podyktowane fazami księżyca, będą miały pozytywny wpływ na wygląd i zdrowie Twoich włosów. Długie, gęste loki z mocnymi cebulkami, naturalnie lśniące i gładkie to marzenie większości z nas. Dlaczego by więc nie spróbować? Najbliższą astrologiczną datą na zaplanowanie strzyżenia to letnie przesilenie, czyli 20-21 czerwca.

Przeczytaj też: Czy wiązanie włosów w koński ogon może wiązać się z ich wypadaniem?

Zdjęcie główne: Alexander Andrews/ unsplash

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*