Jak powiększyć oczy makijażem? Podpowiadamy

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Mówią, że oczy są zwierciadłem duszy. Dla większości kobiet stanowią również podstawę każdego makijażu. Odpowiednio pomalowane potrafią dodać niesamowitego charakteru oraz pewności siebie. W naszym artykule podpowiadamy, w jaki sposób wykonać makijaż oczu, aby optycznie je powiększyć.

1. Makijaż brwi

Nie tylko cienie na powiece decydują o tym, jak będzie prezentowało się oko. Bardzo ważnym aspektem w tej kwestii jest odpowiedni kształt, rozmiar i sposób, w jaki pomalujemy brwi. 

Przede wszystkim muszą być wyregulowane. Niepotrzebne włoski wokół łuku brwiowego zaburzają ich kształt i odciągają uwagę od reszty makijażu. Jeżeli nie czujesz się pewnie w tym aspekcie, polecamy wybrać się salonu kosmetycznego, gdzie profesjonaliści zadbają o to, abyś wyszła z idealnie wyregulowanymi brwiami. 

Kolejną sprawą jest sposób ułożenia włosków. Wyczesuj je do góry, używając szczoteczki oraz żelu lub specjalnego mydła. Dzięki takiemu rozwiązaniu twoje spojrzenie stanie się głębsze, a oczy będą wyglądały na większe.

2. Rozświetlenie łuku brwiowego

Przygotowałaś brwi w powyżej opisany sposób? Świetnie, bo mamy dla Ciebie kolejną poradę! Rozświetlony łuk brwiowy pogłębi efekt uzyskany dzięki odpowiedniej stylizacji brwi. Oczy będą wyglądały niczym po liftingu. Przygotuj niewielki pędzel oraz rozświetlacz. Nanieś kosmetyk tuż pod brwią w niewielkiej, ale widocznej ilości. W tym triku ważne jest, aby nie kłaść rozświetlacza zbyt nisko, ponieważ w ten sposób można uzyskać efekt odwrotny do pożądanego.

3. Sztuka pracy z cieniami 

Oczywiście w naszych poradach nie mogło zabraknąć cieni do powiek. Nic dziwnego, bo to one stanowią podstawę makijażu oka. Na co w takim razie zwrócić uwagę? Najważniejsze jest, aby cień był dokładnie rozblendowany. Co to oznacza? Po prostu kosmetyk najpierw należy nanieść na powiekę, a następnie rozetrzeć jego granice. Uwaga: rozcieraj cień zawsze w kierunku ku górze. 

4. Rozświetlenie kącika

Kolejną istotną kwestią w sztuce powiększania oczu makijażem jest rozświetlenie ich wewnętrznego kącika. Możesz to zrobić rozświetlaczem, błyszczącym lub matowym jasnym cieniem, a nawet brokatem. Weź malutki pędzel, delikatnie spryskaj wodą, zanurz w kosmetyku i nałóż w wewnętrznym kąciku oka. Gwarantujemy, że dzięki takiemu zabiegowi twoje spojrzenie nabierze blasku!

5. Odpowiednia kreska

Kreska to ulubiony element makijażu niejednej z nas. Mimo że potrafi przysporzyć wielu kłopotów i być trudna w wykonaniu, szczególnie dla osoby początkującej, i tak się na nią decydujemy. Dlaczego? Ponieważ to genialny sposób na powiększenie oka. 

Jeśli chcesz to zrobić dobrze, musisz pamiętać, że istnieje kilka rodzajów kresek. Najlepszym wyborem będzie wykonanie cienkiej kreski wykończonej jaskółką. Co więcej, nie musisz rozpoczynać jej w samym kąciku oka. Wystarczy, że rozpoczniesz od połowy linii rzęs. Jeżeli masz opadającą powiekę uważaj, aby kreska nie wchodziła w jej załamanie. W takim  przypadku najlepszą opcją będzie rysowanie jej na otwartej powiece.

6. Sztuczne rzęsy

Sztuczne rzęsy potrafią uratować każdą z nas. Nawet jeżeli nie posiadasz dużych zdolności w kwestii wizażu, a twój makijaż oka nie jest wyszukany, warto po nie sięgnąć. Wybierz kępki lub rzęsy na pasku, w zależności od osobistych preferencji. Twoje spojrzenie nabierze charakteru, makijaż będzie bardziej wyrazisty, a co najważniejsze, oczy wydawać się będą zdecydowanie większe.

Zdjęcie główne: Sharon McCutcheon/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*