Kolagen na włosy – jak pomoże on odbudować nasze kosmyki?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Nie da się ukryć, że włosy są jednym z najpiękniejszych atrybutów każdej kobiety i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Niemniej jednak panie mają w zwyczaju swoich kosmyków nie oszczędzać. Z pewnością codzienna stylizacja, ciężkie kosmetyki na włosy lub nawet nadmierna koloryzacja nie tylko doprowadzają do przesuszenia kosmyków, ale także modą doprowadzić do ich wypadania. Faktem jest, że praktycznie w każdej, dobrej drogerii obecnie bez problemu znajdziemy szereg odżywek i maseczek na włosy, które mają zagwarantować ich szybka odbudowę i regenerację, jednak rzadko kiedy można zauważyć pożądane efekty. Wobec tego skutecznym rozwiązanie może okazać się kolagen na włosy, który pomoże paniom nadać drugie życie zniszczonym i suchym kosmykom.

Kolagen na włosy w formie suplementu diety

Wiele kobiet, widząc rozdwajające się końcówki i problematyczne, puszące się kosmyki, natychmiast udaje się na zakupy do dobrej drogerii. Poszukiwane są bowiem ciężkie i mocno odżywcze maski regenerujące, które mają tchnąć we włosy przysłowiowe, drugie życie. Bardzo szybko jednak okazuje się, że nawet długotrwałe stosowanie tego typu produktów nie przyniesie zadowalających efektów. Wynika to przede wszystkim z faktu, że regeneracją włosów „od zewnątrz” jest jedynie chwilowa. Olejki i wyciągi zawarte w maseczkach wygładzają powierzchnię kosmyków, do następnego mycia. Nie da się więc ukryć, że chcąc w odpowiedni sposób o swoje włosy zadbać, potrzebujemy solidnej regeneracji „od wewnątrz”. W tym wypadku nie ma lepszego sposobu niż kolagen na włosy, które panie mogą stosować codziennie w formie suplementu diety. Kolagen, który ma zadbać o nasze kosmyki jest jego hydrolizowaną formą, która skupia się głównie na tym, by zatrzymać we włosach odpowiedni poziom wilgoci. Dzięki temu kosmyki- nawet przy częstej stylizacji- utrzymują swoje naturalne nawilżenie, a także staną się odpowiednio wzmocnione. Z racji tego, że działając „od wewnątrz” działamy także na cebulki włosów, staną się on solidne, do doprowadzi do zmniejszenia wypadania włosów. Kobiety więc z takim kolagenem szybko odzyskają swoją gęstą i lśniącą fryzurę i z pewnością ich włosy staną się ich największą dumą.

W jaki sposób będzie oddziaływał kolagen na nasze kosmyki?

Kolagen do włosów to skoncentrowany suplement diety, który skupia swoje działanie nie tylko na naszych kosmykach i cebulkach, ale także na skórze głowy. Jednocześnie- jak zostało to już wspomniane- ma on zatrzymywać wilgoć w każdym, pojedynczym włosie. Nasze kosmyki zostaną więc objęte kompleksową ochroną, która nie dopuści do tego, że będą się w nich pojawiać ubytki keratyny. Kolagen będzie wspomagał również prawidłową pracę skóry głowy i nie dopuści do tego, by stylizacja czy koloryzacja włosów pozbawiły ich naturalnych olejów nawilżających. W ten sposób z pewnością kondycja naszych włosów szybko się poprawi, a ich objętość znacznie się zwiększy. Jednak po jakim czasie można zauważyć pierwsze rezultaty stosowania kolagenu na włosy? Otóż wiele w tym momencie zależy od tego, w jakim stanie nasze kosmyki obecnie się znajdują. Jak wiadomo, im bardziej zniszczone są włosy, tym więcej czasu będą one potrzebowały na to, by się odbudować. Z drugiej strony niezwykle istotna staję się także kwestia naszej własnej regularności. Kolagen do włosów powinien być rzetelnie suplementowany każdego dnia. Zakłada się, że w takiej formie będzie można zauważyć wyraźną poprawę kondycji włosów już po upływie około 2-3 tygodni od rozpoczęcia kuracji kolagenem.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*