Scandi waves to nowy trend tego sezonu – sprawdź, jak zrobić je samodzielnie

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Scandi waves to popularna od kilku sezonów delikatna i naturalna fryzura. Zapewne nie raz słyszałaś o kultowych plażowych falach, które zaczerpnięte są z luźnego surferskiego stylu. W tym sezonie to absolutny hit. Jeżeli marzy Ci się taka fryzura, to koniecznie przeczytaj ten artykuł. W nim wyjaśniamy, jak samodzielnie zrobić scandi waves. 

Jak prezentują się idealne scandi waves?

Scandi waves to naturalne fale, które wyglądają niczym ułożone wiatrem. Kojarzą się z plażowym stylem, bo która z nas nie ma fal po wyjściu z morza? Nie są to tak idealne i równie skręcone spirale jak te, które uzyskujemy po użyciu lokówki czy papilotów. Nie trzeba być mistrzynią deski surfingowej, aby posiadać scandi waves. To fryzura, którą możesz wykonać w domu niezależnie od tego, jak długie są Twoje włosy i jaki mają kolor. Zainteresować się nią mogą posiadaczki cienkich włosów, ponieważ plażowe fale dodadzą im objętości i odbiją je od nasady. 

Scandi waves w domu

Znaczącą rolę w wykonaniu plażowych fal odgrywa słona woda. Nie każda z nas oczywiście mieszka na wybrzeżu. Większość kobiet nie ma dostępu od ręki do morskiej wody. Na szczęście w sklepach i aptekach zaopatrzyć się można w sól morską w sprayu! Za jej pomocą z łatwością wykonasz scandi waves.

Sposób na scandi waves – zaplatanie ślimaków

Jednym ze sposobów na wykonanie scandi waves jest tak zwane zaplatanie ślimaków. Jak to zrobić?

  1. Spryskaj włosy solą morską. Zrób to tak, aby były lekko wilgotne, a nie ociekające wodą. 
  2. Rozdziel włosy na 4 pasma. Następnie zapleć je w ślimaki, to znaczy skręć wokół własnej osi każde z pasem. Powinno to przypominać ślimaka.
  3. Zabezpiecz ślimaki gumką lub spinką do włosów.
  4. Pozostaw włosy do wyschnięcia. Możesz pomóc temu procesowi suszarką do włosów. 
  5. Gdy włosy są suche, rozpleć ślimaki. Powinnaś uzyskać delikatne, kształtne fale. Roztrząśnij je palcami.
  6. Całość możesz zabezpieczyć lakierem do włosów.

Pamiętaj o ochronie włosów przed słońcem!

Ochrona włosów przed słońcem jest konieczna, jeżeli nie chcesz borykać się z ich wypadaniem i osłabieniem. Ekspozycja włosów na silne promieniowanie wiąże się z odchyleniem łusek włosów i niszczeniem ich kory. Efektami tego są łamliwość i suchość. Jeżeli nie zadbasz o odpowiednią ochronę, to Twoje włosy po lecie mogą stracić swoją sprężystość, miękkość i blask. Słońce ma również negatywny wpływ na cebulki, może przyczynić się do ich wypadania. Ponadto, jeśli nie stosuje się odpowiednich środków ochrony, kolor włosów może wypłowieć. W drogeriach są dostępne kosmetyki do włosów zawierające filtr UV. Są to na przykład specjalne mgiełki i olejki. Latem warto się w nie zaopatrzyć, aby cały czas chronić swoje włosy. Noś również czapki i kapelusze, gdy opalasz się na plaży. Ochronisz w ten sposób zarówno włosy, jak i głowę.

Zdj. główne: Jake Melara/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*