Sposoby, dzięki którym ukryjesz odrosty przy hybrydowym manicure

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Manicure hybrydowy to sposób na piękne i trwałe paznokcie przez dłuższy czas. Niestety już po kilku dniach pojawia się na nich odrost, a z każdym kolejnym tygodniem jest on coraz bardziej widoczny. Istnieją jednak sposoby na to, by go zakamuflować, dzięki czemu nie będzie aż tak bardzo rzucał się w oczy.

Czas wzrostu paznokcia

Każdy paznokieć rośnie ok. 8 mm w ciągu miesiąca. Nic więc dziwnego, że już po kilku dniach od wykonania manicure hybrydowego lub żelowego tworzą się nieestetyczne ubytki. Gdy zaczną nam one przeszkadzać, są dwie możliwości: możemy zdjąć manicure z płytki paznokcia i wykonać go na nowo lub spróbować zatuszować odrost. Jak się okazuje, jest to możliwe, nawet bez wychodzenia z domu.

Sposoby na ukrycie odrostu w paznokciach

Przedstawiamy kilka sposobów na ukrycie odrostu, dzięki którym Twój manicure będzie prezentował się estetycznie aż do kolejnej wizyty u kosmetyczki.

Zamalowanie odrostu

Jeżeli przeszkadza Ci odrost w Twoim manicure, możesz spróbować zamalować go zwykłym lakierem. Użyj w tym celu cienkiego pędzelka do zdobień, by zamalować ubytek jak najdokładniej. Możesz zrobić to za pomocą lakieru w takim samym kolorze lub zdecydować się na inny, kontrastujący odcień.

Brokatowe zdobienie

Odrostu na paznokciach nie trzeba wcale tuszować. Wręcz przeciwnie: można go jeszcze bardziej podkreślić. W tym celu przyda się nam brokatowy lakier do paznokci. To on będzie zdobił naszą płytkę i sprawi, że odrost nie będzie raził w oczy. Zaaplikuj go tuż przy skórkach – dzięki temu uzyskasz na paznokciach efekt ombre. Równie dobrze sprawdzi się top coat z drobinkami.

Kryształki i cyrkonie

Równie efektownym, a zarazem prostym i szybkim sposobem na nieestetyczny odrost jest naklejenie na niego kryształków i cyrkonii. Wystarczy jedynie specjalny klej, który umożliwi przyklejenie ozdób do płytki paznokcia oraz błyszczące dekoracje, które kupisz w każdej drogerii. Przy odrobinie kreatywności jesteśmy w stanie uzyskać naprawdę imponujący i niepowtarzalny efekt.

Metoda half dip

Metodę half dip należy zastosować już podczas wykonywania manicure hybrydowego. Polega ona na nałożeniu lakieru jedynie na górną część płytki. Dolna połowa paznokcia pozostaje całkowicie neutralna. Niektórzy nazywają to efektem “pogrubionego frencha”. Aby ułatwić sobie podzielenie paznokcia na pół, możesz użyć taśmy klejącej. Metoda ta sprawia, że odrost nie jest widoczny, a paznokcie dłużej wyglądają na świeże.

Zdj. główne: Dan Cristian Pădureț/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*