Artykuł sponsorowany
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
Jak sobie radzić z wypadającymi włosami? Możliwie jak najszybciej po zauważeniu tego problemu, warto rozważyć wizytę u trychologa. Ten oceni, czy mamy powody do obaw i, jeśli tylko będzie w stanie, zaproponuje właściwe leczenie. Co jednak robić, gdy trycholog nie widzi uzasadnienia dla intensywnie wypadających włosów, a one – mimo wszystko – wypadają? Jest kilka sposobów, które warto przetestować.
Sposób odżywiania się nie rozwiąże wszystkich problemów z włosami. Niejednokrotnie okazuje się jednak, że zaledwie kilka zmian jest w stanie zapobiec nadmiernemu ich wypadaniu. Eksperci zalecają przy tym nie tylko wprowadzenie do diety surowych warzyw, ale także świeżych ziół. Dieta śródziemnomorska – nie tylko zdrowa, ale i wyjątkowo smaczna – jest często rekomendowana jako wymarzone rozwiązanie dla osób zmagających się z problemem łysienia androgenowego. Zielenina wzmacnia cebulki włosów, a dieta bogata w aminokwasy pobudza aktywność mieszków włosowych. Chcąc pobudzić włosy do bardziej intensywnego wzrostu warto pomyśleć także o produktach bogatych w witaminę A. Ta znajduje się choćby w szpinaku i papryce.
Wypadanie włosów może informować nas o tym, że organizm zmaga się z niedoborem witamin. Za utrzymanie zdrowych i mocnych włosów nie odpowiada przy tym wyłącznie witamina A. Nieocenione jest też działanie witamin z grupy B, witaminy D oraz witaminy C. Jeśli doda się do tego coraz bardziej powszechny niedobór selenu i cynku, trudno dziwić się, że wiele osób nie może poradzić sobie z wypadaniem włosów. Najlepszym rozwiązaniem przy niedoborach jest wprowadzenie witamin i minerałów do codziennej diety. Czasem jednak poniesione straty są na tyle duże, że konieczne staje się zastosowanie bardziej radykalnego rozwiązania. Na takie miano zasługuje z pewnością mądra suplementacja. Na rynku nie brakuje doskonałych preparatów wzmacniających włosy i przyspieszających ich wzrost. Warto rozważyć sięgnięcie po jeden z nich.
Wcierka na porost włosów jest często nazywana odżywką w płynie. Charakteryzuje ją wodnista konsystencja, zwykle do jej aplikacji wykorzystywany jest przy tym atomizer, w który wyposażono butelkę. Przeważnie jest mieszanką ekstraktów roślinnych i ziół. Należy rozprowadzić ją po skórze głowy, a następnie – dokładnie wetrzeć, najlepiej z wykorzystaniem delikatnego masażu dodatkowo poprawiającego ukrwienie głowy. Zobacz skuteczne wcierki na porost włosów tutaj: https://triny.pl/1123-wcierki-na-porost-wlosow.
Nie ma jednego tylko przeznaczenia tego kosmetyku. Zwykle jest rekomendowany jako jedno z rozwiązań przyspieszających wzrost włosów. Producenci wcierek starają się jednak, aby polecane przez nich rozwiązania przeciwdziałały również nadmiernemu wypadaniu włosów. Wcierki są też cennym wsparciem w skutecznej walce z łupieżem, wzmacniają włosy, a jednocześnie przyczyniają się do tego, że fryzura nabiera objętości.
Szukając idealnej wcierki warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jej skład przestrzegając zasady, zgodnie z którą im jest on krótszy, tym lepiej. Nie można też zapominać o tym, że wcierki są dziś na tyle popularne, że bez problemu można dopasować je do charakteru problemów ze skórą głowy, z jakim zmagają się ich użytkownicy. Problemem nie jest choćby znalezienie kosmetyku regulującego poziom sebum albo nawilżającego skórę głowy i przeciwdziałającego jej łuszczeniu się.
Nie zapominajmy także o tym, że nie wszystkie zabiegi pielęgnacyjne rzeczywiście służą włosom. Problemem prowadzącym do ich intensywnego wypadania są przy tym nie tylko częste zabiegi związane z ich stylizacją. Często cebulki cierpią także dlatego, że włosy są niestarannie spłukiwane i suszone zbyt intensywnie, z wykorzystaniem strumienia osłabiającego je gorącego powietrza. Warto poświęcić więc możliwie jak najwięcej uwagi staranności zabiegów pielęgnacyjnych nawet, jeśli miałoby to wydłużyć czas ich trwania.
Fot.: Tim Mossholder/unsplash.com