Tego lata postaw na żółty, słoneczny cień do powiek

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W gorące letnie dni często stawiamy na żywiołowy kolor, odważny wzór i odrobinę szaleństwa z dodatkami. Również makijaż daje sporą przestrzeń do takich eksperymentów. Jeśli masz ochotę nadać swoim oczom wyjątkowe, słoneczne, energetyczne spojrzenie postaw na żółty cień do powiek.

Od dawna wiadomo, że kolory, którymi się otaczamy i jakie, na sobie nosimy, mają istotny wpływ na nasze samopoczucie. Barwa żółta ze względu na swoje podobieństwo do słońca przez teoretyków koloru jest określana jako ten najbardziej energetyzujący spośród wszystkich istniejących na palecie ciepłych odcieni. To również jeden z największych faworytów wybieranych przez profesjonalnych wizażystów, którzy stawiają ostatnio na mocne, fluorescencyjne kolory w makijażu gwiazd i modelek. Świetnym przykładem jest tu Emily Cheng – współpracująca od czasu do czasu z Yarą Shahidi oraz Erin Parsons – wieloletnia wizażystka Gigi Hadid.

Jak dostosować makijaż do żółtego cienia do powiek?

Zacznij od „przygaszenia” reszty makijażu, który stworzy lekkie i subtelne tło dla całego wizerunku. Skup się na promiennej, wygładzonej cerze bez malowania wyrazistych konturów. Przed aplikacją cienia lub eyelinera  nałóż na powiekę matowy korektor lub bazę pod oczy, dzięki czemu uzyskasz prawdziwie intensywny kolor. Nie rozcieraj kosmetyku zbyt mocno, ponieważ chcesz przecież, aby pigment się wyróżniał. Aby wykończyć oprawę oka nałóż jedna lub dwie warstwy wydłużającego tuszu do rzęs. W ten sposób dodasz makijażowi wyrazistości bez zbędnego przytłaczania jasnego odcienia, jakim wbrew pozorom jest kolor żółty.

Propozycje kosmetyków o słonecznym żółtym odcieniu w niskich cenach:

  • Cienie do powiek
  • Eyelinery

Przeczytaj też: 5 uniwersalnych cieni do powiek na każdą okazję

Zdjęcie główne: Monstera/ pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*