Powraca Mullet, czyli tzw. fryzura na czeskiego piłkarza, popularna w latach 70. i 80.

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dziś taką fryzurą zachwycają Rihanna, Zendaya czy Miley Cyrus. Rihanna właściwie powraca do swojej fryzury sprzed kilku lat, ale to tylko podkreśla fakt, że nie ma większej trendsetterki wśród gwiazd.

Nowoczesna wersja fryzury ma nieco szerszy tył, gęstsze, otaczające twarz boki i wiele wycieniowanych warstw prowadzących do grzywki.

Jest to cięcie uznawane za kontrowersyjne, ma tylu przeciwników co zwolenników. Czy siła sugestii ze strony promujących trend celebrytek jest wystarczająca? Spójrzmy na to z innej strony. Każda z takich fryzur jest inna, każda z osób decydująca się na ten look stara się go dopasować do siebie. Dlatego nie ma dwóch takich samych ‘czeskich piłkarzy. Jest to również fryzura pozwalająca na pozostanie w połowie drogi między włosami długimi a krótkimi. Jeżeli nie lubisz jednoznacznych decyzji, ta fryzura idealnie sprawdzi się u ciebie.

Lata temu to uczesanie nosili głównie mężczyźni – od Paula McCartneya po MacGyvera oraz odważne rockmenki takie jak Joan Jett czy Patti Smith. Pięknem powracających trendów jest ich ewolucja. Czasy stereotypowych użytkowników fryzury ‘na czeskiego piłkarza’ minęły. Teraz jest to fryzura niesamowicie inkluzywna. Pasuje każdemu, bez względu na wiek, płeć, strukturę włosów czy ich długość.

Przeczytaj też: Tę fryzurę uwielbiają gwiazdy – to hit 2021 roku!

Zdjęcie główne: Claudio Lavenia/ Getty Images Entertainment/ Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*