Lubisz warkocze? Zapomnij o klasycznych, bo tej wiosny pleciemy włosy zupełnie inaczej

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bombelkowe warkocze, bo to o nich mowa, to jedna z najprostszych fryzur, jaką tylko możesz sobie wyobrazić. Rozwiązanie to świetnie sprawdzi się zarówno przy dziennych, jak i wieczorowych stylizacjach. „Splot” ten pokochały it-girls, a dowodzą temu zdjęcia na Instagramie.

Warkocz jest jedną z tych fryzur, którą uwielbia większość z nas. I choć klasyczna jego wersja jest bardzo prosta do wykonania i nie wymaga od nas specjalnych umiejętności, to dobierane opcje nie stanowią już bułki z masłem. Oczywiście efekt, jaki dają francuskie sploty jest boski, ale nie każdy ot tak potrafi tę magię na włosach wyczarować. Należysz do tej grupy? Bez obaw, najmodniejszy warkocze wiosennego sezonu zrobisz bez najmniejszego trudu.

Bubble braid, bo to o niego chodzi, nie jest nowością we fryzjerskich trendach, ale w nadchodzącym sezonie odradza się na nowo. Co zresztą już możesz zaobserwować na social mediach.

Bąbelkowy warkocz – jak go zrobić?

Jak wykonać bąbelkowy warkocz? To proste. Wystarczy związać włosy w koński ogon na dowolnej wysokości, a następnie wziąć kolejną gumkę i parę centymetrów niżej jeszcze raz związać kosmyk i… tak aż do samego końca. Na każdym etapie wiązania, poluźnij kilka pasm, tak by stworzyć efekt bąbla. Możesz postawić na proste, klasyczne gumki (im cieńsze, tył łatwiej utworzyć „bąbelek”) lub postawić na kolorowe akcesoria o różnej wielkości.

Co sądzisz o tej fryzurze? My właśnie ją testujemy.

Przeczytaj też: Fryzury, które mama robiła Wam w dzieciństwie znów są na topie

Zdjęcie główne: Streetstyleshooters/ German Select/ Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*