Manicure wydłużający paznokcie. Sprawdź, jak go wykonać!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Piękne i zadbane dłonie to wizytówka każdego człowieka. Kobiety szczególnie przywiązują do tego uwagę i dbają, aby ich paznokcie dobrze się prezentowały. Manicure jest istotnym elementem w pracy nad ładnym wyglądem dłoni. W tym artykule dowiesz się, jaki manicure wykonać, aby paznokcie wydawały się dłuższe. 

Długie paznokcie – marzenie niejednej z nas. Nie każda jednak może sobie na nie pozwolić. Przeszkadzają tu stan zdrowia, stanowisko pracy oraz rodzaj stosowanej pielęgnacji. Istnieją jednak triki, dzięki którym paznokcie optycznie się wydłużą. Oto kilka z nich. 

  1. Manicure w cielistych, beżowych kolorach

Jeśli jesteś posiadaczką dość krótkich paznokci, ale o ładnym i wydłużonym kształcie – zdecyduj się na manicure w odcieniach jasnego beżu. Ten odcień tak bardzo przypominający kolor skóry będzie stanowił pewnego rodzaju „przedłużenie” palców. Dzięki temu dłonie będą wydawały się smuklejsze, a paznokcie dłuższe niż są w rzeczywistości. Jeżeli nie czujesz się dobrze w cielistych kolorach na paznokciach, wybierz jasne i delikatne odcienie szarości, odcień łososiowy lub pastelową żółć. Możesz postawić również na ciepłe i jasne odmiany różu. 

  1. Kształt paznokci jest bardzo ważny, jeśli nie najważniejszy!

Wiesz już, jakimi kolorami operować, aby uzyskać efekt wydłużonych paznokci. A czy znaczenie ma również ich kształt? Oczywiście – i to niemałe! W zależności od tego, jakiego kształtu nadasz swoim paznokciom, mogą sprawiać one wrażenie dłuższych lub krótszych. W celu optycznego ich wydłużenia najlepiej postawić na kształt delikatnych migdałków lub prostokątów. Unikaj „trumienek” oraz okrągłych kształtów.

  1. Wzory – jakie sprawdzą się najlepiej?

Jakie wzorki namalować na paznokciach, aby je wydłużyć? Przede wszystkim sprawdzą się tu wszelkie pionowe aplikacje. Jeden pasek lub kilka, kropki postawione w pionie lub inny wzór w orientacji pionowej. Te narysowane w poziomie niepotrzebnie optycznie skrócą paznokcie. Możesz śmiało zdecydować się również na manicure francuski, ombre oraz bardziej wymyślne rodzaje wzorów. Ważne, aby było to przemyślane. 

  1. Mocny połysk pomoże!

Świetnym sposobem na wydłużenie paznokci za pomocą manicure’u jest nadanie im blasku! Nie chodzi tutaj o brokatowe lakiery, chociaż one też dobrze się sprawdzą. Głównie należy skupić się na końcowym etapie malowania paznokci, a dokładnie na top coacie o wysokim połysku. Światło, które będzie odbijał, sprawi, że manicure będzie wyglądał zjawiskowo! Ponadto, po ten produkt warto wybrać się do profesjonalnych sklepów, gdzie obsługa doradzi, co będzie dla Ciebie najlepsze. 

A może przedłużanie paznokci za pomocą żelu?

Powyżej przedstawione sposoby były rozwiązaniem doraźnym oraz optycznym. Jeżeli jednak zależy Ci na faktycznie dłuższych paznokciach, a sama nie potrafisz ich zapuścić – wybierz się do stylistki. Ta wykona manicure z użyciem żelu, którym przedłuży Twoje naturalne paznokcie na taką długość, jaką będziesz chciała. Ceny takiego zabiegu wahają się zwykle w granicach od 150 zł do 200 zł. Efekt utrzymuje się około 3–4 tygodni, a następnie należy udać się do stylistki na uzupełnienie żelu lub ściągnięcie stylizacji. W żadnym wypadku nie próbuj ściągać żelu z paznokci samodzielnie. Poskutkuje to osłabieniem płytki, znacznym jej uszkodzeniem lub całkowitym zerwaniem. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Polina Tankilevitch

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*